صبح دوشنبه مورخه 20/11/93 همزمان با ایام فرخنده دهه فجر، نخستین بنیاد پیشگیری کشوری و ارتقای سلامت دنیای آینده با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در منطقه یافت آباد تهران ( مجتمع شهید ذوالفقاری ) افتتاح گردید.

 

هدف از افتتاح این بنیاد توسعه خدمات پیشگیری و ارتقا کیفی و کمی این خدمات با استفاده از ظرفیت های تخصصی غیر دولتی عنوان گردید. در آئین افتتاح این بنیاد پیشگیری دکتر همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور، دکتر مجید رضازاده رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، حجت الاسلام ناصحی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران،‌‌‌‌ دکتر شهریور مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران و جمعی از مدیران و مقامات کشوری و استانی، اندیشمندان و فعالان حوزه پیشگیری و سلامت حضور داشتند. 
رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص افتتاح این بنیاد اظهار داشت: نادیده گرفتن واقعیت آسیب‌های اجتماعی جفا بر خود است و امروزه  با مداخلات پیشگیرانه می‌توان این پدیده را کاهش داد و در این راستا بنیاد پیشگیری دنیای آینده می تواند فعالیت های اثربخشی برای جلوگیری از آن داشته باشد.
آقای دکتر رضازاده رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی در این مراسم تاکید نمود پیشگیری باعث کاهش تبعات معلولیت می شود که این مرکز با آموزش و آگاه سازی می تواند خدماتی را در این خصوص به آحاد جامعه ارائه دهد.
در این مراسم آقای ابراهیم نیک آئین مدیرعامل بنیاد پیشگیری دنیای آینده اظهار داشت جامعه ای که در آن از توانمندی های افراد در پیش برد اهداف خود بهره نبرد جامعه سالمی نیست.
همچنین در این مراسم اولین مرکز جامع پیشگیری از سرطان و حمایت از مبتلایان و خانواده های آنان نیز افتتاح گردید که  هدف از تاسیس آن ارایه خدمات پیشگیری از سرطان، اصلاح سبک زندگی، ارجاع امور غربالگری به عموم شهروندان و همچنین ارایه خدمات مورد نیاز حمایتی به بیماران و خانواده آنان می باشد.
آقای دکتر حسنی مسئول مرکز جامع پیشگیری از سرطان در این باره افزود: آموزش اصلاح سبک زندگی به همراه ایجاد گروه های همتا به منظور تقویت حمایت روانی- اجتماعی از مبتلایان و خانواده های آنان از اهم برنامه های این مرکز می باشد.
از جمله خدمات بنیاد پیشگیری و ارتقای سلامت دنیای آینده می توان پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، پیشگیری از ایدز و اعتیاد، پیشگیری از معلولیت ها، پیشگیری از سرطان و مشاوره و حمایت های روانی را نام برد که بر جنبه آگاه سازی آن تأکید گردیده است.

پیوند ها