قیمت انواع سمعک

ارسال شده در: سمعک | ۰

بهبود شنوایی باعث بهبود کیفیت زندگی می‌شود، بنابراین باید به تهیه سمعک به منزله سرمایه‌گذاری در زمینه سلامت نگریست. باید این نکته را مدنظر داشت که عوامل مختلفی در تعیین میزان قیمت سمعک موثرند و سمعک‌های دیجیتال، هوشمند و وایرلس (بلوتوث‌دار) به‌دلیل برخورداری از تکنولوژی‌های متنوع، قیمت‌های متفاوتی دارند و عموما گران تر از سمعک های آنالوگ قدیمی با محدودیت های تنظیمی موجود در آنها هستند.

همچنین قیمت سمعک تنها معیار انتخاب آن نبوده و عواملی مانند نوع و میزان کم‌شنوایی، سن فرد کم‌شنوا و نیازهای شنیداری- زیبایی شناختی وی در محیط های کار، آموزش و زندگی، از جمله عوامل موثر در زمینه انتخاب سمعک مناسب هستند که باید نسبت به قیمت سمعک در الویت قرار گیرند و همواره در تجویز نهایی، از سوی شنوایی شناسان که مجرب ترین متخصصان در حوزه تجویز و تنظیم سمعک هستند، مورد توجه قرار می گیرد. بنابراین فرد کم‌شنوا هنگام خرید سمعک باید دقت داشته باشد سمعکی را خریداری کند که به بهترین نحو بتواند نیاز شنوایی‌اش را مرتفع کند گرچه که قیمت سمعک نیز در انتخاب نهایی مهم خواهد بود.

در ادامه به برخی عوامل مهم در تعیین قیمت نهایی سمعک، اشاره خواهیم داشت.

لیست قیمت انواع سمعک را در این جدول مشاهده بفرمائید که به صورت دوره ای به روز رسانی می شود:

SIEMENS, AM

کمک هزینه دو گوش

کمک هزینه یک گوش

قیمت کل تعداد کانال رده

نام کالا

 

زیمنس

 

 

Basic Intuis
۳،۰۰۰،۰۰۰ ۱،۳۰۰،۰۰۰ ۵،۰۰۰،۰۰۰ ۱۶ Essential BTE 2PX
۳،۰۰۰،۰۰۰ ۱،۳۰۰،۰۰۰ ۵،۰۰۰،۰۰۰ ۱۶ Essential ITE 2PX
۳،۰۰۰،۰۰۰ ۱،۴۰۰،۰۰۰ ۵،۴۰۰،۰۰۰ ۳۶ Essential BTE 1NX
۳،۳۰۰،۰۰۰ ۱،۶۰۰،۰۰۰ ۶،۴۰۰،۰۰۰ ۳۶ Essential BTE 2NX
۳،۵۰۰،۰۰۰ ۱،۷۰۰،۰۰۰ ۶،۸۰۰،۰۰۰ ۳ Series BTE Teneo
۴،۲۰۰،۰۰۰ ۲،۰۰۰،۰۰۰ ۷،۲۰۰،۰۰۰ ۲۴ ۳ Series BTE 3PX
۴،۲۰۰،۰۰۰ ۲،۰۰۰،۰۰۰ ۷،۲۰۰،۰۰۰ ۲۴ ۳ Series ITE 3PX
۴،۵۰۰،۰۰۰ ۲،۲۰۰،۰۰۰ ۸،۰۰۰،۰۰۰ ۳۶ ۳ Series BTE 3NX
۴،۵۰۰،۰۰۰ ۲،۲۰۰،۰۰۰ ۸،۰۰۰،۰۰۰ ۳۶ ۳ Series ITE 3NX
۵،۰۰۰،۰۰۰ ۲،۵۰۰،۰۰۰ ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ ۵ Series BTE 5PX
۵،۰۰۰،۰۰۰ ۲،۵۰۰،۰۰۰ ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ ۵ Series ITE 5PX
۵،۲۰۰،۰۰۰ ۲،۶۰۰،۰۰۰ ۱۱،۰۰۰،۰۰۰ ۵ Series BTE 5NX
۵،۲۰۰،۰۰۰ ۲،۶۰۰،۰۰۰ ۱۱،۰۰۰،۰۰۰ ۵ Series ITE 5NX
      ۷ Series BTE 7PX
۷،۰۰۰،۰۰۰ ۳،۰۰۰،۰۰۰ ۱۷،۴۰۰،۰۰۰ ۷ Series ITE 7PX
۷،۰۰۰،۰۰۰ ۳،۰۰۰،۰۰۰ ۱۹،۰۰۰،۰۰۰ ۷ Series BTE 7NX
۷،۰۰۰،۰۰۰ ۳،۰۰۰،۰۰۰ ۱۹،۰۰۰،۰۰۰ ۷ Series ITE 7NX
بدون تخفیف بدون تخفیف ۱،۵۰۰،۰۰۰ STF STF T1  

 

AM

بدون تخفیف بدون تخفیف ۱،۶۶۰،۰۰۰ STF STF T3
۸۰۰،۰۰۰ ۳۰۰،۰۰۰ ۲،۶۰۰،۰۰۰ XTM AM XTM A4
۱،۲۰۰،۰۰۰ ۵۰۰،۰۰۰ ۳،۴۰۰،۰۰۰ XTM AM XTM P4
۱،۵۰۰،۰۰۰ ۷۰۰،۰۰۰ ۴،۰۰۰،۰۰۰ XTM AM XTM P6
۳،۰۰۰،۰۰۰ ۸۰۰،۰۰۰ ۴،۶۰۰،۰۰۰ XTM BTE XTM P8
۳،۰۰۰،۰۰۰ ۸۰۰،۰۰۰ ۴،۶۰۰،۰۰۰ XTM ITE XTM P8
بدون تخفیف بدون تخفیف ۱،۲۰۰،۰۰۰ کانال Avero xp
بدون تخفیف بدون تخفیف ۱،۱۵۰،۰۰۰ کانال Avero cic

 

لیست  انواع سمعک اتیکن ساخت دانمارک( قیمتها به تومان است)

کمک هزینه دو گوش کمک هزینه یک گوش قیمت کل تعداد کانال نام کالا  

 OTICON  اتیکن

 

 

 

 

۱،۰۰۰،۰۰۰ ۳۶۰،۰۰۰ ۲،۸۶۰،۰۰۰   get
۱،۵۰۰،۰۰۰ ۶۰۰،۰۰۰ ۳،۵۰۰،۰۰۰   ino
۱،۵۰۰،۰۰۰ ۶۰۰،۰۰۰ ۴،۰۰۰،۰۰۰   ino pro
۱،۶۰۰،۰۰۰ ۸۰۰،۰۰۰ ۴،۶۰۰،۰۰۰   ria2
۲،۰۰۰،۰۰۰ ۱،۰۰۰،۰۰۰ ۶،۱۵۰،۰۰۰   ria2pro
        siya2
۴،۰۰۰،۰۰۰ ۲،۰۰۰،۰۰۰ ۸،۴۰۰،۰۰۰   nera2
        siya1
۷،۰۰۰،۰۰۰ ۳،۰۰۰،۰۰۰ ۱۰،۲۰۰،۰۰۰   nera2pro
        alta2
        opn3
        alta2pro
۷،۰۰۰،۰۰۰ ۳،۵۰۰،۰۰۰ ۱۸،۴۰۰،۰۰۰   opn2
۷،۰۰۰،۰۰۰ ۳،۵۰۰،۰۰۰ ۲۰،۸۰۰،۰۰۰   opn1

عوامل موثر بر تعیین قیمت سمعک

به طور کلی هرچه تکنولوژی و امکانات سمعک پیشرفته‌تر باشد، قیمت آن بالاتر است. لازم به ذکر است آنچه قیمت سمعک را تعیین می‌کند فقط کاهش شنوایی نیست. مشکلات و عوارض جانبی کاهش شنوایی مانند پایین آمدن قدرت درک و تشخیص گفتار، وزوز گوش، پایین آمدن آستانه تحمل اصوات بلند و بسیاری از عوامل دیگر فردی نیز در این زمینه موثرند چرا که با اضافه شدن هر یک از این موارد، سمعک فرد باید مدارات پیشرفته‌تر و کامل‌تری داشته باشد تا بتواند نیاز شنیداری بیمار را برطرف کند و امکانات تنظیمی لازم را در اختیار شنوایی شناس، قرار دهد تا با تنظیم دقیق این گزینه ها در سمعک خام و تلفیق علم و هنر، آن سمعک را متناسب با نیازهای شنیداری و زیبایی شناختی کاربر کند. لذا صرف زمان و تخصص  از سوی شنوایی شناسان در تمامی مراحل ارزیابی، مشاوره، تجویز، قالبگیری، تنظیم و بررسی های دوره ای، یکی از عوامل کلیدی در کارایی نهایی سمعک خواهد بود.

تاثیر گارانتی بر قیمت سمعک

از عوامل بسیار مهم دیگر که روی قیمت سمعک تاثیر‌گذار است نوع گارانتی آن است. با اطمینان می توان گفت، سمعک بدون تنطیم و بدون گارانتی-خدمات بعد از فروش، کالایی بی‌استفاده و بدون کاربرد است؛ چرا که فروش یک سمعک در واقع آغازی برای ارائه خدمات تخصصی و تعهدات بعد از فروش است که نه تنها علم و وقت زیادی را در جلسات مکرر تنظیمی از سوی ادیولوژیست تجویزکننده سمعک طلب می‌کند بلکه گاهی هزینه‌های زیادی نیز دارد که بسته به نوع گارانتی و مدت زمان آن ،برعهده شرکت توزیع‌کننده سمعک است. سمعک خام، بدون تنظیم میتواند اثرات غیر قابل بازگشتی را روی باقیمانده شنوایی کاربر گذاشته و بدون گارانتی، می تواند هزینه های اضافی پیش بینی نشده ای را به کاربران تحمیل کند.

آیا سمعک از لحاظ قیمتی، وسیله ای گران است؟

گرچه هزینه سمعک های پیشرفته، به ظاهر بالا است اما در واقع باید اذعان کنیم که سمعک واقعا گران نیست. استفاده از علوم و تکنولوژی روز دنیا، تخصصی بودن دانش تولید آن، فرآیند پیچیده و گاه کلافه‌کننده تنظیم تخصصی و تجویز آن، ارائه خدمات بعد از فروش در سطح بسیار مطلوب، همه و همه عواملی هستند که در ارائه یک سمعک به بیمار دخالت دارند. از سوی دیگر باید در نظر بگیریم که سمعک‌های موجود در دنیا در تعداد بسیار کم تولید می‌شوند که این امر باعث افزایش قیمت آنها برای مصرف کنندگان نهایی می‌شود. برای مثال در سال۲۰۱۱ فقط ۸میلیون و ۷۰۰هزار سمعک در سراسر جهان تولید شده که باتوجه به تنوع مدل‌ها و کارخانه‌های تولیدکننده و همچنین تعداد مبتلایان به کاهش شنوایی در دنیا، عدد بسیار پایینی محسوب می‌شود. لذا به نظر نمیرسد که سمعک مناسب، در مقابل کارایی هایی که برای فرد کم شنوا ایجاد می کند، وسیله ای گران باشد اما تمام موارد ذکر شده در متن بالا در قیمت نهایی سمعک موثر هستند. کاربران باید برای انتخاب نوع سمعک خود بسته به نیازهای شنوایی شان با ادیولوژیست یا شنوایی شناس خود، مشورت کنند تا بالاترین استفاده را از هزینه صرف شده برای سمعک خود، کسب کنند.

روند تخصصی دریافت سمعک، ضامن تبدیل این اورتوز الکترونیکی پیچیده به ابزاری برای بازگشت حس زیبای شنیدن و برگشت به زندگی فعال اجتماعی در مبتلایان به کاهش شنوایی است که بی شک، به شرط گذرانیدن تمامی این مراحل، ارزش صرف زمان و هزینه را برای کاربران و متخصصان و فعالان این حوزه، خواهد داشت. این روند تخصصی از ارزیابی شنوایی شروع شده و با مشاوره، تجویز دقیق، قالبگیری تخصصی، تنطیمات ظریف، ارزیابی های گوش واقعی، خدمات تنطیم و بررسی دوره ای، سرویس های تخصصی و خدمات پس از فروش این وسیله ارزشمند کمک شنیداری، ادامه می یابد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و خرید سمعک با سمعک دنیای آینده تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *