اگر قبلاً به شنوایی مبتلا شده باشید ، به احتمال زیاد شما در حال انتخاب یک جفت سمعک هستید. همانطور که احتمالاً شنوایی شما گفته است انواع و اقسام سمعک ها در دسترس هستند. به همین ترتیب ، دانستن اینکه چه چیزی را باید انتخاب کنید دشوار است.

بهترین راه برای انتخاب سمعک ، مطالعه در مورد انواع سمعک های موجود است.

بهترین راه برای یافتن اینکه آیا سمعک برای شما مناسب است  یا خیر صحبت در مورد نگرانی خود با پزشک و  مراقبت های اولیه است. او قادر خواهد بود که یک تست شنوایی اساسی را در مطب انجام دهد. بر اساس نتایج شما ، به احتمال زیاد به متخصص شنوایی ارجاع داده می شوید که می تواند مجموعه آزمایشات گسترده تری را انجام دهد. تست های شنوایی به طور معمول حدود یک ساعت طول می کشد و همچنین شامل بحثی در مورد سلامتی و سبک زندگی شما خواهد بود. اگر نتایج آزمایشات شما نشان دهد که شما از نیار به استفاده از سمعک دارید ، متخصص شنوایی در مورد گزینه های  مناسب برای شما توصیه هایی خواهد

یکی از بزرگترین تفاوت در سمعک ها این است که آیا دستگاه به فناوری آنالوگ یا دیجیتال مجهز است یا نه؟ سمعک های آنالوگ دستگاههای دیجیتالی رایج است که اکنون در دسترس عموم قرار دارد اگرچه ممکن است “قدیمی ” باشند ، اما هنوز هم بسیاری از ویژگیهای مفید و آپشن های کارساز را دارند.

سمعک آنالوگ

در حالی که تمام سمعک ها برای رسیدن به یک هدف کار می کنند ، هر یک ویژگی ها ی خاص خود را دارند که می تواند باعث شود آنها برای افراد خاصی مناسب تر باشند. با تعداد گزینه های موجود در بازار ، می توانید همه چیز را از سبک ، رنگ ، اتصال بی سیم و غیره  را پیدا کنید که متناسب با سبک زندگی شما باشد. مطمئناً ارزش دارد که برای مقایسه برندها و مدلها ، زمان لازم را بگذارید  تا سمعک مناسب برای نیازها و ترجیحات شما پیدا شود.

 

با این حال ، قبل از اینکه  به بررسی معایب و مزایای وسایل کمک شنوایی  دیجیتال یا آنالوگ ، بپردازیم بهتر است که تفاوت های این دو مدل سمعک را بررسی کنیم.

 شباهت های سمعک آنالوگ و دیجیتال

سمعک های آنالوگ و دیجیتال اجزا و قطعات مشابهی دارند و عملکرد اصلی آنها تقویت امواج صوتی برای سلول های گوش است . هر دو نوع سمعک مجهز به میکروفون هستند و برای تقویت صدا به مدار متکی می باشند. هر دو نوع سمعک با باتری کار می کنند و از یک گیرنده برای انتقال صدا به گوش استفاده می کنند. تفاوت این دو دستگاه در نحوه تقویت صداها است.

 شباهت های سمعک آنالوگ و دیجیتال

سمعک های آنالوگ

سمعک های آنالوگ با ایجاد صدای بلندتر و با وضوح بیشتر امواج صدا به طور مداوم انتقال می دهند بسیاری از سمعک های آنالوگ امروزی شامل یک میکروچیپ هستند ، که وظیفه ذخیره تنظیمات برنامه برای چندین مدل شنوایی را بر عهده دارد. با استفاده از این برنامه ها ، فردی که دارای سمعک است می تواند هنگام قرار گرفتن در محیط های مختلف ، تنظیمات را تغییر دهدسمعک های آنالوگ برای بلندتر کردن  صداها از میکروفون ، تقویت کننده و گیرنده استفاده می کنند. همچنین آنها معمولاً “محدودیت حداکثر” دارند که مانع از صدای زیاد صدا نمی شوند.سمعک های آنالوگ اغلب برای موسیقی به ویژه موسیقی ضبط شده بهتر به نظر می رسند. همچنین ، برخی از کاربران گزارش می دهند که از نظر ابزارهای دیجیتال طبیعی تر و  با “پردازش کمتری” به نظر می رسند.از مدل سمعک های آنالوگ می توان به سمعک pro اشاره کرد سمعک PRO یک سمعک پشت گوشی است.  که از یک باتری سایز  برای مدت زمان طولانی به مدت  دو تا سه هفته استفاده می کند. کنترل صدا با دامنه کامل و دو برنامه متفاوت ، یکی برای کاهش شنوایی با فرکانس بالا و دیگری برای کاهش شنوایی تخت ، به شما امکان می دهد تا اتصالات را به صورت کامل تنظیم کنید. PRO یکی از آخرین سمعک های آنالوگ موجود امروز است. کلینیک بیمارستان ابن سینا با داشتن انواع مدل های سمعک آنالوگ و طیف وسعی از دیگر سمعک ها با فناوری های مدرن آماده خدمت به شما عزیزان خواهد بود.

سمعک های آنالوگ

سمعک دیجیتال

در حالی که صدا به طور مداوم با سمعک های آنالوگ تقویت می شود ، سمعک های دیجیتالی با تبدیل امواج صوتی به سیگنال های دیجیتال ، که پس از آن پردازش و تکثیر می شوند ، کار می کنند و صدا را واضح تر می کنند. سمعک های دیجیتال دارای برنامه هایی هستند که نسبت به برنامه های شنوایی آنالوگ انعطاف پذیرتر هستند. تنظیمات را می توان با تنظیم دقیق تر برنامه ریزی کرد تا به بهترین شکل ناهنجاریهای شنوایی فرد را بهبود دهد.

تفاوت  انواع سمعک آنالوگ و دیجیتال در چیست؟

بیشترین تفاوت بین دو نوع سمعک هزینه آن  است. سمعک های دیجیتال از نظر فنی پیشرفته تر هستند .قیمت سمعک دیجیتال از قیمت سمعک آنالوگ بیشتر است و به همین دلیل خرید سمعک آنالوگ با سهولت بیشتری انجام می شود. کلینیک سمعک ابن سینا مجهز به آخرین تجهیزات و فناوری های مدرن آماده خدمت به شما از مشاوره اولیه تا خرید نهایی و خدمات پس از فروش خواهد بود.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *