سمعک دیجیتال نسبت به مدل های دیگر سمعک جدید تر است و بر خلاف سمعک های آنالوگ  دارای قابلیت افتراق صداهای محیطی می باشد. سمعک دیجیتال تنظیماتی دارد که کیفیت صدا را بهتر و صدای خش خش را حذف می کند. تنظیمات سمعک دیجیتال به طور خاص برای هر فرد  با توجه به میزان افت شنوایی ، متفاوت است و قابلیت شنیدن صدا در هر سطحی را دارد.

در واقع سمعک دیجیتال یک پردازشگر قوی است که علاوه بر دریافت و تقویت صدا ، صداهای محیطی و نویزها را حذف کرده و صدای اصلی را به گوش فرد کم شنوا می رساند. که در مقایسه به سمعک آنالوگ که فقط گیرنده و تقویت کننده صدا محسوب می شود، قابلیت های بیشتری دارد. و میکروفون دایرکشنال تعبیه شده در آن باعث درک بهتر صداهای گفتاری در محیط های پر سر و صدا می شود.

سمعک دیجیتال به هیچ وجه سوت نمی زد و کاربر با استفاده از آن می تواند به راحتی صداهای مورد نظر اطراف را بشنود همچنین قیمت سمعک دیجیتال بسیار مقرون به صرفه و وزن آن کم است  که خود از دیگر دلایل محبوبیت این کالا می باشد.

سمعک دیجیتال

ویژگی های سمعک دیجیتال در برابر دیگر سمعک ها

 • داشتن مدارهای پردازش دیجیتالی
 • داشتن این مدارها باعث حذف صداهای مزاحم اطراف در مکان های شلوغ می شود و درک صداهای گفتاری آرام  و تشخیص خودکار صداهای محیطی را بیشتر می کند
 • داشتن مدارهای حذف نویز و سوت سمعک

داشتن این مدارها در سمعک دیجیتال موجب بهبود تشخیص گفتاری می گردد. در سمعک های آنالوگ و قدیمی سوت سمعک مقوله ای آشنا در میان مصرف کنندگان است اما در سمعک های دیجیتال این سوت و نویزها کاملا قابل کنترل می باشد و ضمن حذف سوت و صدای باد ،صداهای گفتاری آهسته و زیر با کیفیت خوب قابل شنیدن است. همچنین در این نوع سمعک ، صداها به طور یکسان افزایش نمی یابد و این مشکل بزرگ با این تکنولوژی جدید رفع شده است. به طوری که در سمعک دیجیتال  شنیدن اصوات مزاحم منجمله صدای خیابان ها ی شلوغ و صداهای غیر منتظره و ناگهانی به حداقل ممکن رسیده است.

 • قابلیت انطباق در سمعک های دیجیتال

این سمعک ها با توجه به افت و خیز شنوایی فرد و بر اساس برنامه های پیشرفته آن تنظیم می شود  این برنامه ها با توجه به محیط های متفاوت از جمله مجالس ، کنسرت و یا خیابان قابلیت تنظیم را دارد.

 • اندازه کوچک و وزن کم

سمعک های دیجیتال در مقایسه با دیگر سمعک ها وزن کمتری دارند که این مطلب باعث شده است طرفداران بیشتری نسبت به دیگر انواع سمعک ها داشته باشد.

سمعک دیجیتال - مزایا و ویژگی های سمعک دیجیتال
 • میکروفون جهت دار

میکروفون در سمعک دیجیتال وظیفه جمع آوری صدا را برعهده دارد این میکروفون بر جهت خاصی تمرکز و به پرداشگر فرستاده می شود و پردازشگر صدا را آنالیز کرده و به سمت رسیور می فرستد بدین ترتیب صدای اولیه دریافتی در سمعک علاوه بر پردازش ، تقویت می گردد. این میکروفون به تشخیص صداهای گفتاری و آنالیز اتوماتیک صداهای محیطی و کم کردن اصوات مزاحم  و تفکیک اصوات مختلف کمک شایانی می کند

 • ارتباط دیجیتال با سیستم های صوتی و تصویری

اکثر سمعک های دیجیتال دارای قابلیت متصل شدن به سیستم های صوتی و تصویری را دارا هستنند که استفاده از این نوع سمعک را بسیار کاربردی و آسان می سازد

انواع سمعک دیجیتال بر اساس نحوه قرارگیری بر روی گوش

 سمعک های دیجیتال از لحاظ نحوه قرار گیری به انواع مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام از لحاظ میزان قدرت و اندازه با هم متفاوت هستند که افراد بر اساس نیاز خود و بودجه ای که به این کار اختصاص داده اند آن را انتخاب می کنند سمعک ابن سینا با متخصصین حرفه ای و کارآزموده در این زمینه به شما کمک خواهند کرد تا بهترین سمعک را بر اساس نیاز خود انتخاب نمایید. چون انتخاب کاربردی ترین نوع سمعک علاوه بر ابعاد ظاهری آن پروسه ای تخصصی دارد که نیاز به دانش فنی و کمک متخصصین در این زمینه را دارد.

 • سمعک پشت گوشی BTE

همان طور که از نام این سمعک دیجیتال مشخص است این نوع سمعک در پشت گوش قرار می گیرد که از پرکاربردترین و قوی ترین سمعک های دیجیتال هستند.

سمعک پشت گوشی BTE
 • سمعک گیرنده در کانال RIC

این نوع سمعک از مدل های سمعک پشت گوشی هستند که رسیور آن ها قابل تفکیک است و به کانال گوش منتقل می گردد.

 • سمعک های داخل گوش ITE

این نوع سمعک در داخل گوش قرار می گیرد. برحسب  جای قرار گیری سمعک،  به انواع مختلفی تقسیم می شود  که سمعک نامرئی یا IIC نیز در این طبقه قرار دارد.

سمعک های داخل گوش ITE
 • سمعک عینکی

این نوع سمعک برای افرادی که علاوه بر کم شنوایی دچار اختلال بینایی هم هستند مفید است و به راحتی بر روی دسته عینک جای می گیرد.

خرید سمعک دیجیتال از نوع عینکی در میان افراد میانسال و سالمندان طرفداران زیادی دارد.

 

با توجه به اینکه سمعک ها بسیار کوچک و قطعات پیچیده الکترونیکی دارند ممکن است به مرور زمان و در اثر ضربه نیاز به تعمیر و سرویس مجدد داشته باشند. که این سرویس های منظم و کنترل ها می تواند طول عمر سمعک شما را به طرز محسوسی افزایش دهد . در کلینیک ابن سینا تعمیر سمعک گوش به طور تخصصی و با کارشناسان مجرب انجام می پذیرد و به مراجعه کنندگان این اطمینان داده می شود که در طول مدت خدمات پس از فروش کلیه تعمیرات و تنظیمات به صورت رایگان در لابراتوار آن انجام می پذیرد.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *